Facebook Instagram Spotify Twitter YouTube

Radio Kraków:

“Krajobrazy Beskidu są ich inspiracją. Nazywają to Beskidem Wyspowym. Bo gdy chmury kładą się poniżej szczytów górskich Szczyty te wyglądają jak wyspy. Tak pobudzają wyobraźnię słuchacza instrumentaliści duetu Surreal Players. Wiolonczelistka Magda Pluta i pianista Krystian Jaworz. Przenikające się dźwięki wiolonczeli i fortepianu tworzą baśniową aurę muzycznych impresji.


Momentami delikatną, łagodną jak podmuch wiatru, czasem szaloną, przeszywającą jak nawałnica, Tworzą mozaikę nieprzewidywalnych nastrojów, pobudzają wyobraźnię, pozwalając nam unosić się na falach osobistych, przeżyć wspomnień, marzeń.


To wyimaginowany świat pełen kolorów, odcieni, zaskakujących zwrotów. Baśniowa przygoda porywających doznań.


Magda i Krystian to wirtuozi swoich instrumentów. Z nieprawdopodobną wrażliwością i bezgraniczną wyobraźnią. Ich muzyka płynie beztrosko pozwalając nam zapomnieć o realnym świecie przeżyć chwilę zapomnienia. Dać ponieś się wyobraźni. Słuchając ich zatrzymujemy się w czasie, pozwalając unieść się fantazji, pofrunąć wraz z dźwiękami poza horyzont i zupełnie inaczej spojrzeć na otaczający nas świat .


Jeśli by ktoś zapytał czy można pisać wiersze nutami. Odpowiedź brzmiała by tak: Można. Tak bowiem piszą swoje opowieści Magda Pluta i Krystian Jaworz w duecie Surreal Players

-Antoni Krupa